klic

Obchodní podmínky

Provozuje:

ANTIKVARIÁT BOHEMIA
Mgr. Milan Sýkora
IČ: 86666291
Italská 25/36
Praha 2 - Vinohrady, 120 00

E-mail: abohemia@centrum.cz
bankovní účet : 2101241590/2010
 

Obchodní podmínky

1. Ceny jsou uvedeny v korunách, jsou konečné a platné v momentě uskutečnění objednávky.

2. Poštovné v České republice činí při platbě předem na účet 80 Kč, dobírkou 130 Kč, na Slovensko 250 Kč při platbě předem na účet. Poštovné do ciziny (mimo Slovensko) stanovujeme individuálně - o jeho výši bude kupující informován e-mailem.

3. Poštovné za zaslání objednávek, které svým objemem výrazně vybočují z běžného rámce (např. mnohosvazková encyklopedická díla atd.) je nutno stanovit individuálně a o jeho výši bude kupující informován před odesláním objednávky formou e-mailové zprávy.

4. Platba ceny objednávky (skládající se z ceny zboží a poštovného) je možná dvěma způsoby - úhradou předem na uvedený účet prodávajícího nebo formou dobírky prostřednictvím České pošty. Pokud kupující zvolí platbu předem, je variabilním symbolem číslo objednávky; platbu je nutno provést na účet č. 2101241590/2010

5. Objednávky jsou vyřizovány v pořadí, v jakém byly doručeny. Pokud objednáte na stejné údaje více knih, objednávky automaticky spojíme v jednu.

6. Kupní smlouva je uzavřena konečným potvrzením objednávky z Vaší strany.

7.  Automatické potvrzení objednávky znamená, že objednávka byla přijata, ale nejde o potvrzení dostupnosti knihy. Toto potvzení Vám pošleme po kontrole skutečného stavu položky ve skladu.

8. Nepřevezmete-li zboží zasílané na dobírku při jeho dodání a zboží se nám z tohoto důvodu vrátí zpět, jsme oprávněni požadovat náhradu škody, spočívající v nákladech na dopravu a zabalení zboží, a jsme oprávněni od kupní smlouvy odstoupit.

9. Pokud nejste se zásilkou spokojeni, můžete ji do 14 dnů od jejího obdržení vrátit ve stejném stavu bez udání důvodu zasláním na shora uvedenou adresu pro korespondenční styk, poté ji stornujeme a kniha bude vrácena zpět do nabídky.

10. Jestli-že Vám do tří dnů po uskutečnění objednávky nejpřijde potvrzení o jejím přijetí, prosíme, zavolejte, nebo nám napište email. Objednávky jsou vyřizovány zpravidla nejpozději do 3 pracovních dnů od jejich obdržení.

11. Prodávající nakládá s osobními údaji v souladu s platnými právními předpisy, upravujícími ochranu osobních údajů.

12. Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu potvrzujete souhlas s těmito obchodními podmínkami, které se tímto stávají součástí kupní smlouvy.

13. Nabízené knihy jsou v dobrém stavu, který odpovídá jejich stáří, běžnému opotřebení a uskladnění. Poškození (je-li), je vždy uvedeno v popisu a je v ceně zohledněno.

Popis stavu knihy:

  • Poškozená - zahrnuje zjevnou vadu
  • Slušná - běžné opotřebení způsobené čtením nebo skladováním
  • Pěkná - pouze kosmetické vady
  • Výborná - bez vad

Při stanovování stavu knihy prodávající přihlíží zároveň k jejímu stáří, t.zn. že na knihu starou např. 100 let nelze z hlediska její bezvadnosti nahlížet zcela stejnými měřítky jako na knihu, která je téměř nová. V této souvislosti se předpokládá i stejný zdravý úsudek u zákazníka.

Typ knihy:

  • Sešit - listy sepnuté zpravidla kancelářskou svorkou nebo sešité nití
  • Brož - měkká vazba; lepená nebo šitá
  • Originální vazba - kniha vázaná v tvrdých deskách, vazba přímo  od nakladatele
  • Dobová vazba - kniha vázaná v tvrdých deskách, vazba pořízená v době vydání titulu a nepocházející od nakladatele.
  • Převazba - vazba zhotovená zjevně v době po vydání titulu.